چسب و درزگیرهای سیلیکونی

دسته‌بندی: مقالات چسب

چسب های و درزگیر سیلیکونی:

یکی از بزرگترین خانواده چسبها، چسبهای سیلیکونی است تنوع چسبهای سیلیکونی به حدی بالاست که بسته به نوع محیط و یا نوع کاربرد می توان چسب سیلیکونی خاص همان را تهیه کرد. چسب های سیلیکونی یا همان درزگیرهای سیلیکونی محصولات تک جزئی هستند که آماده استفاده هستند و نیاز به آماده سازی جهت استفاده ندارند. درزگیرهای سیلیکونی در برابر رطوبت و هوای محیط شروع به خشک شدن می کنند به این ترتیب ابتدا لایه ی بیرونی و سطح شروع به خشک شدن کرده و خشک شدن تا لایه های درونی ادامه خواهد شد. پس از خشک شدن چسبهای سیلیکونی حالت لاستیکی پیدا کرده که بسته به سختی و کیفیت چسب انعطاف پذیری متفاوتی خواهند داشت. چسب و درزگیرهای سیلیکونی از یک روغن پایه پلی دی متیل سیلوکسان، معرفهای خشک شدن،پر کننده ها و افزودنی ها تشکیل شده است.

ویژگی مشترک یا کلی چسب و درزگیرهای سیلیکونی: مقاومت خوب در برابر اشعه ماورا بنفش (UV)، انعطاف پذیری در یازه دمایی زیاد ( 40- تا 150+ درجه سانتی گراد)، ثابت بودن حجم و در برابر تنش و کرنش و دماهای بالای محیط و مناسب برای محیط های بیرونی و خارجی با عمر مفید بسیار طولانی.

چسب و درزگیرهای سیلیکونی به دلیل رنج وسیعی از کاربرد می توان آنها را در :

درزگیر بهداشتی

درزگیرهای ساختمانی عمومی

آب بندی شیشه ، پنجره ها و درها

درزگیری در برابر هوا

درزگیر سنگ طبیعی

چسب آکواریوم

چسب و درگیر دما بالا و مقاوم در برابر آتش

چسب و درزگیر برای محیط های تماس با غذا

به کار برد. که توضیحات کاملی در همین فصل برای هر یک از کاربردهای فوق خواهین داشت.

 

درزگیرهای بهداشتی یا سنتری: این مدل از چسب و درزگیرهای سیلیکونی تک جزئی پایه استوکسی بوده که در برابر رطوبت و دمای محیط خشک می شوند از ویژگی بارز این محصول که نسبت به سایر درزگیرهای سیلیکونی متفاوت می کند داشتن استاندارد و مقاومت در برابر کپک و باکتری بوده که از این حیث این درزگیر را منحصرا جهت استفاده در اتاق تمیزها و صنایع بهداشتی و دارویی قرار میدهد.